СМШ на сајму Сјај 2015

20. међународна изложба златарства и часовничарства Сјај- Нови Сад

На двадесетој међународној изложби златарства и часовничарства Сјај, која се одржава у Мастер хали новосадског сајма, учествују и ученици из Србије.

Наиме, поред већ традиционалног излагања ученика Средње машинске школе из Новог Сада, своје најуспешније творевине изложили су и ученици из ПОЛИТЕХНИКЕ- школе за нове технологије из Београда, као и ученици из Машинско - саобраћајне школе у Чачку, уметничко одељење.

Средња машинска школа из НОвог Сада представила је ручно израђен алат (чекић и угаоник). Бакар, као изузетно декоративан метал, био је одлична инспирација за израду браве за капију, а поцинкована жица је послужила за израду бисте за демонстрацију пирсинга.

Ученици из Београда који се школују за златаре у ПОЛИТЕХНИЦИ- школи за нове технологије показали су ручно израђен накит. Ови млади људи умеју да направе минђуше, привеске, наруквице и прстење. Посебно су вешти када је у питању уградња камена у метал.

Део изложбе описан насловом УЧЕНИЦИ, ЗЛАТАРИ СРБИЈЕ има још један сегмент који плени својом креативношћу и оригиналношћу. То су радови од дрвета и метала које су показали ученици уметничког одељења Средње машинско - саобраћајне школе у Чачку. Направили су инкрустације, позлату на дрвету, Васкршње јаје и занимљиве фигуре од жице које имају савршене пропорције.

Подмладак златара већ десет година учествује на интернационалној изложби златарства и часовничарства Сјај, али ће 2015. година остати запамћена по првом заједничком наступу младих широм Србије који имају шта да покажу када је у питању ручна израда накита и алата и прибора за рад. Поред Београда, Чачка и Новог Сада постоји још школа које образују ученике за овекве послове, а надамо се да ће они догодине својим радовима обогатити изложбу.

Statistik created: 2017-10-17T22:01:58-04:00