Светски дан борбе против дијабетиса

Светски дан борбре против дијабетиса - 14. новембар

Средња машинска школа учествовала је у манифестацији којом је град Нови Сад обележио светски Дан борбе против дијабетиса.

Ученици средњих школа, међу којима су били и ђаци наше школе, као и студенти прошетали су од Дунавске улице до Трга слободе.

Окупљенима испред Градске куће обратио се председник Друштва мр Радивој Мрачевић, који је истакао важност борбе против дијабетиса, наглашавајући да дијабетис полако прераста из епидемије у пандемију.

Формиран је велики плави круг који је симбол Удружења за борбу против дијабетиса, а учесници су носили плаве кишобране и букете плавих ружа.

Након пригодног културно-уметничког програма, сви заинтересовани могли су да измере ниво шећера у крви и попуне анкету о дијабетису.

Здрава исхрана и физичка активност су потребна превенција у борби против шећерне болести.

Више о догађају можете прочитати на сајту Дневника

192030
ОВОГ_МЕСЕЦАОВОГ_МЕСЕЦА2019