Представа "Only You" СМШ

Ево и снимка проширене средњошколске представе ONLY YOU, коју су наши ученици: Васовић Николина, Пећканић Марко, Крстин Милица, Петковић Бојана, Шкрбић Александар, Симић Гордан, Вујачић Лука, Анђелковић Душан, Апић Светозар, Ердевик Милош, Шојић Давид, Вујиновић Јово, Петровић Ђура, Петровић Бојан, Ђафоли Беким и тонац Ђукић Вукашин, предвођени професорицом енглеског језика Еуђенијом Тркуља Шућов, извели на Петом фестивалу школског театра на страним језицима у Позоришту младих у Новом Саду, 17. априла 2018. године.

Уз велику подршку публике, наши ученици су заблистали на сцени и показали своју зрелост, таленат и неодољиви шарм.

Удобно се завалите у фотељу уз чинију кокица и уживајте!

Дани отворених врата 2018

Светосавка приредба 2018

Као и сваке године 27. јануара 2018. обележили смо школску славу Светог Саву.

Свечаности поводом овог празника присуствовало је много ученика и наставника наше школе.

Приредбу су припремили ученици наше школе заједно са професорицама Светланом Војводић, Надом Радоњић и Вером Ранков.
У гостима нам је био и хор основне школе "Иво Лола Рибар" под управом наставнице музичког Марије Пејчић.

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2018-2019. годину

У школској 2018/2019. години, обезбедили смо за Вас, наше будуће ученике, атрактивне трогодишње и четворогодишње смерове. У сарадњи са градским структурама и привредним субјектима у граду (преко 50 фирми, са којима смо успоставили сарадњу), обезбедили смо анализом тржишта смерове за које постоје реалне потребе на тржишту рада.

Средња машинска школа је препознатљива је по увођењу савремених образовних профила.

Школа располаже са 46 специјално опремљених учионица и кабинета, са великим бројем рачунара, штампача, пројектора, скенера, компјутерски управљаних машина. Практична настава се одвија у савремено опремљеним школским радионицама, и по новом систему дуалног образовања, по фирмама у граду (погледајте линк овде) .

Основна делатност Средње машинске школе јесте оспособљавање ученика из области машинства и обраде метала за потребе привреде, као и за даље академско школовање. У нашој школи настава се одвија у једној смени. Школа је отворена, интерактивна и место где ученици радо долазе.

Ми смо државна школа, и школовање је потпуно бесплатно за грађане републике Србије.

Дођите на упис!

У понуди су:

1.  Аутомеханичар (са елементима дуалног образовања)................30

2.  Инсталатер......................................................................................15

3.  Бравар - Заваривач (са елементима дуалног образовања).........30

4. Оператер машинске обраде............................................................30

5. Аутолимар.........................................................................................15 (НОВО!!!)

1.    Техничар за компјутерско управљање.......................................30

2.    Машински техничар моторних возила........................................30

3.    Машински техничар за компјутерско конструисање..................30

4.    Техничар за роботику....................................................................30

Детаљне информације о свим привредним субјектима са којима до сада имамо потписане уговоре о сарадњи можете наћи кликом на следећи линк.

Детаљне информације о свим образовним профилима (које смо имали до сада) можете наћи кликом на следећи линк.

Дани математике Децембар 2017

У организацији ДРУШТВА МАТЕМАТИЧРА НОВОГ САДА у оквиру  манифестације Дани математике у Новом Саду8-9. децембра 2017.на Природно-математичком факултету, НСодржано је такмичење средњошколаца (тимови од 2 или 3ученика) у изради плаката и изложба радова под називом

„МАТЕМАТИКА У СЛИКАМА“

На конкурс је стигло 60 радова од којих је награђено 20. Додељено је 5 првих, 5 других, 5 трећих и 5 специјалних награда.

Из Средње машинске школе, у облику пројектне наставе, у изради плаката су учествовали сви ученици одељења 301 (6 тимова), 304 (8 тимова), 403 (6 тимова).

На време је завршено 13 радова од којих је награђено 6 (1 прва, 1 друга, 1 трећа, 3 специјалне награде)

Списак тимова, плаката и награђених :

1. Коцев Илија, Шкрбић Александар, Шкрбић Милош 304

АДИЦИОНЕ ФОРМУЛЕ И ЊИХОВЕ ПОСЛЕДИЦЕ

Специјална награда за методички приступ

2. Стојаковић Стефан, Симовић Богдан, Бобар Милош 403

13. Дроњак Јован, Вик Дамир 301

ЦИКЛОИДА

Друга награда

Сви детаљи на адреси                    http://www.dmns.edu.rs/dani-matematike-2017

Statistik created: 2018-05-23T07:47:42-04:00