Ескурзија ФИЈАТ

ИЗВЕШТАЈ

Оостваренојпосети фабрици аутомобила „Фијат Аутомобили Србија“, 09.04.2014.

План посете:

1.      Упознавање са историјом фабрике.

2.      Упознавање са мерама заштите на раду.

3.      Обилазак одељења за израду каросерија.

4.      Обилазак одељења за монтажу.

1.      Свим посетиоцима фабрике су пре уласка у производну халу подељени флуоресцентни прслуци, заштита за ноге и очи. Такође су сви упознати са мерама безбедности које се морају поштовати и при посети фабрике.

2.      Ученици су обишли просторију у којој су приказани филмови и постери са значајним историјским моментима за фабрику.

3.      Посетиоци су спроведени кроз одељење за израду каросерија где се видело како функционише савремени систем за производњу. Упознати су са планом рада одељења, као и са степеном аутоматизације новог доба.

4.      Монтажа аутомобила је потпуно роботизована. Роботи су ограђени жичаним оградама, тако је прилаз истим у потпуности онемогућен. Одељење за тапацирање је једино одељење у фабрици које није роботизовано. Производња аутомобила се одвија врло брзо. Један аутомобил се произведе за 10 минута, а на дан се произведе 200 аутомобила.

5.      На крају обиласка посетиоцима су подељени симболични поклони: качкети и роковници.

Резултати обласних такмичења 2014

ОБАВЕШТЕЊЕ 1

________________________________________________________________________________________

На обласном такмичењу машинских школа Војводине, одржаном 11.04.2014. године у Белој Цркви ученици Средње машинске школе су постигли следеће резултате:

1)    бравар – Влајнић Немања – 204 - I место

2)    аутомеханичар – Аперлић Далибор-  208 - II место

Честитамо ученицима и професорима на постигнутом успеху!

СМШ

ОБАВЕШТЕЊЕ 2

Дани отворених врата

Захвалница Светског фонда за природу

Сајам ПУТОКАЗИ 2014

Средња машинска школа Нови Сад већ традиционално учествује на сајму образовања "Путокази", па тако учествујемо и ове године на јубиларном 10. сајму.

Сваке године трудимо се да наш штанд што боље изгледа, и да буде интересантан будућим средњошколцима, да им приближимо машинство кроз приказе атрактивних програма наше школе, као што је роботика и употреба рачунара у машинству, златарски смер, као и смерови "класичног" машинства, који су врло тражени на бироу за запошљавање.

Дођите, посетите наш штанд, погледајте шта смо Вам припремили за следећу школску годину...

Ваша

Средња машинска школа, Нови Сад