Дани отворених врата 2018

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2018-2019. годину

У школској 2018/2019. години, обезбедили смо за Вас, наше будуће ученике, атрактивне трогодишње и четворогодишње смерове. У сарадњи са градским структурама и привредним субјектима у граду (преко 50 фирми, са којима смо успоставили сарадњу), обезбедили смо анализом тржишта смерове за које постоје реалне потребе на тржишту рада.

Средња машинска школа је препознатљива је по увођењу савремених образовних профила.

Школа располаже са 46 специјално опремљених учионица и кабинета, са великим бројем рачунара, штампача, пројектора, скенера, компјутерски управљаних машина. Практична настава се одвија у савремено опремљеним школским радионицама, и по новом систему дуалног образовања, по фирмама у граду (погледајте линк овде) .

Основна делатност Средње машинске школе јесте оспособљавање ученика из области машинства и обраде метала за потребе привреде, као и за даље академско школовање. У нашој школи настава се одвија у једној смени. Школа је отворена, интерактивна и место где ученици радо долазе.

Ми смо државна школа, и школовање је потпуно бесплатно за грађане републике Србије.

Дођите на упис!

У понуди су:

1.  Аутомеханичар (са елементима дуалног образовања)................30

2.  Инсталатер.......................................................................................15

3.  Бравар - Заваривач (са елементима дуалног образовања).........30

4. Оператер машинске обраде............................................................30

5. Аутолимар.........................................................................................15 (НОВО!!! Веома тражено занимање)

1.    Техничар за компјутерско управљање.............................................................30

2.    Машински техничар моторних возила..............................................................30

3.    Машински техничар за компјутерско конструисање (CNC) машинама.........30  (ВАЖНО: НОВ, САВРЕМЕН НАСТАВНИ ПЛАН)

4.    Техничар за роботику.........................................................................................30

Детаљне информације о свим привредним субјектима са којима до сада имамо потписане уговоре о сарадњи можете наћи кликом на следећи линк.

Детаљне информације о свим образовним профилима (које смо имали до сада) можете наћи кликом на следећи линк.

Дани математике Децембар 2017

У организацији ДРУШТВА МАТЕМАТИЧРА НОВОГ САДА у оквиру  манифестације Дани математике у Новом Саду8-9. децембра 2017.на Природно-математичком факултету, НСодржано је такмичење средњошколаца (тимови од 2 или 3ученика) у изради плаката и изложба радова под називом

„МАТЕМАТИКА У СЛИКАМА“

На конкурс је стигло 60 радова од којих је награђено 20. Додељено је 5 првих, 5 других, 5 трећих и 5 специјалних награда.

Из Средње машинске школе, у облику пројектне наставе, у изради плаката су учествовали сви ученици одељења 301 (6 тимова), 304 (8 тимова), 403 (6 тимова).

На време је завршено 13 радова од којих је награђено 6 (1 прва, 1 друга, 1 трећа, 3 специјалне награде)

Списак тимова, плаката и награђених :

1. Коцев Илија, Шкрбић Александар, Шкрбић Милош 304

АДИЦИОНЕ ФОРМУЛЕ И ЊИХОВЕ ПОСЛЕДИЦЕ

Специјална награда за методички приступ

2. Стојаковић Стефан, Симовић Богдан, Бобар Милош 403

13. Дроњак Јован, Вик Дамир 301

ЦИКЛОИДА

Друга награда

Сви детаљи на адреси                    http://www.dmns.edu.rs/dani-matematike-2017

Светосавка приредба 2018

Као и сваке године 27. јануара 2018. обележили смо школску славу Светог Саву.

Свечаности поводом овог празника присуствовало је много ученика и наставника наше школе.

Приредбу су припремили ученици наше школе заједно са професорицама Светланом Војводић, Надом Радоњић и Вером Ранков.
У гостима нам је био и хор основне школе "Иво Лола Рибар" под управом наставнице музичког Марије Пејчић.

Дан школе 2017 Представа "Only You"

23.октобра 2017 прославили смо Дан школе. Погледајте пар сличица из представе „Only You“, коју су припремили наши дивни ученици заједно са професорицом Еуђенијом Тркуљом.

Представа “Only You“

Statistik created: 2018-09-25T21:10:03-04:00