Изложба СЈАЈ 2016

21. међународна изложба златарства и часовничарства Сјај”- Нови Сад

На двадесетпрвој међународној изложби златарства и часовничарства Сјај, која се одржава у Мастер хали новосадског сајма, учествују и ученици из Србије.

Наиме, поред већ традиционалног излагања ученика Средње машинске школе из Новог Сада, своје најуспешније творевине изложили су и ученици из ПОЛИТЕХНИКЕ- школе за нове технологије из Београда, као и ученици из Машинско - саобраћајне школе у Чачку, уметничко одељење.

Средња машинска школа из Новог Сада приредила је занимљиву изложбу занатских чекића и конструкциону документацију за чекиће из 1985. године.

Ученици из Београда који се школују за златаре у ПОЛИТЕХНИЦИ- школи за нове технологије показали су ручно израђен накит. Ови млади људи умеју да направе минђуше, привеске, наруквице и прстење. Посебно су вешти када је у питању уградња камена у метал.

Део изложбе описан насловом УЧЕНИЦИ, ЗЛАТАРИ СРБИЈЕ има још један сегмент који плени својом креативношћу и оригиналношћу. То су радови од дрвета и метала које су показали ученици уметничког одељења Средње машинско - саобраћајне школе у Чачку. Направили су кутије од дрвета да дуборезом, позлату на дрвету и занимљиве фигуре од жице и дрвета.

Подмладак златара већ једанаест година учествује на интернационалној изложби златарства и часовничарства Сјај, али ће 2016. година остати запамћена по првој изложби занатских чекића, што представља допринос сегменту сајма који се односи на алат и прибор за рад.

Поред Београда, Чачка и Новог Сада постоји још школа које образују ученике за овекве послове, а надамо се да ће они догодине својим радовима обогатити изложбу.

Прилог РТВ о 80 година СМШ

Прилог РТВ о прослави 80 година Средње машинске школе Нови Сад

више прочитајте на линку:

У посети Музеју Војводине

Вештине обраде метала у прошлости

Ученици првог разреда смера бравар-заваривач посетили су сталну поставку Музеја Војводине која се односи на римски период. Кустос Вијерочка Шипка одржала је предавање "Римска војска", а посебнa пажњa посвећена је келтском ратнику из II века пре нове ере.

Наиме, његова дефанзивна и офанзивна ратна опрема инспирација су за израду штитова на часовима техничког цртања и практичне наставе.

Део атмосфере погледајте у галерији слика:

ПОЗИВНИЦА ЗА ДАН ШКОЛЕ

СРЕДЊА МАШИНСКА ШКОЛА ОБЕЛЕЖАВА ДАН ШКОЛЕ И 80 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА

Кампања за безбедност саобраћаја

Безбедност у саобраћају

У оквиру заједничке кампање Агенције за безбедност саобраћаја и NIS GAZPROM NEFT младим људима су на располагању биле различите активности које су имале за циљ подизање нивоа свести о безбедности у саобраћају.

Ученици Средње машинске школе су могли да се информишу о свим важним питањима у вези са безбедним и одговорним понашањем у саобраћају, да се увере како алкохол утиче на вид и реакције возача користећи „пијане наочаре“ и да осете како изгледа нагло заустављање, ако је брзина у тренунутку удара у препреку 7m/s.

Statistik created: 2017-11-22T03:54:12-05:00