ПРИЗНАЊЕ Златни Знак за СМШ

ПРИЗНАЊЕ

Средња машинска школа је добитник признања Црвеног крста Србије

"ЗЛАТНИ ЗНАК"

за значајне резултате у остваривању задатака и циљева Црвеног крста.

На Скупштини Црвеног крста Новог Сада, одржаној 16. марта 2016. године, уручено нам је ово значајно признање.

Са поносом треба истаћи  пре свих  ученике наше школе, затим наставнике и инструкторе Црвеног крста, који су генерацијама доприносили овом признању. Наша школа дуги низ година учествује у многим активностима које је реализовала у сарадњи са Црвеним крстом. Неке од тих активности су:

·         Учешће на Градском квиз такмичењу  „Шта знаш о здрављу“;

·         Акције Добровољног давања крви и признања Најхуманија средина за изузетне резултате на омасовљавању добровољног давалаштва крви;

·         Ућешће на конкурсима „Крв живот значи“ – неколико пута добитници награда на ликовном конкурсу;

·         Тематски родитељски састанци о злоупотреби дрога за родитеље наших ученика;

·         Обуке о пружању прве помоћи;

·         Хуманитарне акције.

ЧЕСТИТАМО!!!

Пројекат ЕТИЧКИ КОДЕКС

Међународни пројекат

„ЕТИЧКИ КОДЕКС

Ученици и наставници Средње машинске школе су у периоду од 9.12. - 11.12.2015.год. учествовали у завршном делу Међународног пројекта„Кодекс понашања” који је одржан у Цељу, у Словенији.

У пројекту су још учествовале „Средња школа за машинство, мехатронику и медије” из Цеља, и „Градитељска обртничка и графичка школа” из Сплита. Том приликом су наша школа, као и школа из Сплита биле гости „Средње школе за машинство, мехатронику и медије" из Цеља.

Циљ овог пројекта је развој високог степена сарадње култура и добрих међуљудских односа. Поменуте школе су међусобно презентовале своје „Кодексе понашања”, а након тога су у дебати размењена искуства значајна за добробит ученика, наставника и родитеља у циљу успостављања и одржавања одговорности, међусобног поштовања,  добрих односа и квалитетног рада у школама.

Ученици Николина Васовић 104, Марко Пећканић 104 и Зоран Зракић 403 презентовали су „Кодекс понашања” наше школе у Цељу. У изради истог  учествовала су следећа одељења : 101, 102, 104, 105, 203, 206, 304, 404 и  407.

линк до вести из новосадског Дневника можете видети ако кликнете овде

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2016-2017. годину

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2016/2017. годину

1.  Аутомеханичар.....................................................15

2.  Инсталатер............................................................15

3.  Бравар - Заваривач..............................................30

1.    Техничар за компјутерско управљање.......................................30

2.    Машински техничар моторних возила........................................30

3.    Машински техничар за компјутерско конструисање................30

4.    Техничар за роботику.....................................................................30

Детаљне информације о сваком образовном профилу можете наћи кликом на следећи линк

Срећна Нова 2016. година

Свим својим ученицима, запосленима и сарадницима

срећну Нову 2016. годину и срећан Божић жели

СРЕДЊА МАШИНСКА ШКОЛА Нови Сад

Срећну нову 2016. годину, из библиотеке СМШ жели Вам и Машинко Белић!

Акција "Још увек возим"

„ЈОШ УВЕК ВОЗИМ“

је назив пројекта који реализује Савез параплегичара и квадриплегичара Србије на територији пет градова републике.

Циљ пројекта је да се ученици трећих разреда средњих школа едукују о последицама саобраћајних незгода, како би кроз искуства лица са инвалидитетом (који су инвалидност стекли у саобраћајним незгодама) схватили потребу за поштовањем саобраћајних прописа и уверили се у негативне последице саобраћајних незгода.

Тим поводом, 26.11.2015. године, у Средњој машинској школи је одржано предавање на ову тему.

Захваљујемо се Славиши Савић и његовим сарадницима на изузетно квалитетном и корисном предавању.

Statistik created: 2017-11-22T03:54:12-05:00