Пројекат ЕТИЧКИ КОДЕКС

Међународни пројекат

„ЕТИЧКИ КОДЕКС

Ученици и наставници Средње машинске школе су у периоду од 9.12. - 11.12.2015.год. учествовали у завршном делу Међународног пројекта„Кодекс понашања” који је одржан у Цељу, у Словенији.

У пројекту су још учествовале „Средња школа за машинство, мехатронику и медије” из Цеља, и „Градитељска обртничка и графичка школа” из Сплита. Том приликом су наша школа, као и школа из Сплита биле гости „Средње школе за машинство, мехатронику и медије" из Цеља.

Циљ овог пројекта је развој високог степена сарадње култура и добрих међуљудских односа. Поменуте школе су међусобно презентовале своје „Кодексе понашања”, а након тога су у дебати размењена искуства значајна за добробит ученика, наставника и родитеља у циљу успостављања и одржавања одговорности, међусобног поштовања,  добрих односа и квалитетног рада у школама.

Ученици Николина Васовић 104, Марко Пећканић 104 и Зоран Зракић 403 презентовали су „Кодекс понашања” наше школе у Цељу. У изради истог  учествовала су следећа одељења : 101, 102, 104, 105, 203, 206, 304, 404 и  407.

линк до вести из новосадског Дневника можете видети ако кликнете овде

Срећна Нова 2016. година

Свим својим ученицима, запосленима и сарадницима

срећну Нову 2016. годину и срећан Божић жели

СРЕДЊА МАШИНСКА ШКОЛА Нови Сад

Срећну нову 2016. годину, из библиотеке СМШ жели Вам и Машинко Белић!

Акција "Још увек возим"

„ЈОШ УВЕК ВОЗИМ“

је назив пројекта који реализује Савез параплегичара и квадриплегичара Србије на територији пет градова републике.

Циљ пројекта је да се ученици трећих разреда средњих школа едукују о последицама саобраћајних незгода, како би кроз искуства лица са инвалидитетом (који су инвалидност стекли у саобраћајним незгодама) схватили потребу за поштовањем саобраћајних прописа и уверили се у негативне последице саобраћајних незгода.

Тим поводом, 26.11.2015. године, у Средњој машинској школи је одржано предавање на ову тему.

Захваљујемо се Славиши Савић и његовим сарадницима на изузетно квалитетном и корисном предавању.

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2016-2017. годину

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2016/2017. годину

1.  Аутомеханичар.....................................................15

2.  Инсталатер............................................................15

3.  Бравар - Заваривач..............................................30

1.    Техничар за компјутерско управљање.......................................30

2.    Машински техничар моторних возила........................................30

3.    Машински техничар за компјутерско конструисање................30

4.    Техничар за роботику.....................................................................30

Детаљне информације о сваком образовном профилу можете наћи кликом на следећи линк

Светски дан борбе против дијабетиса

Светски дан борбре против дијабетиса - 14. новембар

Средња машинска школа учествовала је у манифестацији којом је град Нови Сад обележио светски Дан борбе против дијабетиса.

Ученици средњих школа, међу којима су били и ђаци наше школе, као и студенти прошетали су од Дунавске улице до Трга слободе.

Окупљенима испред Градске куће обратио се председник Друштва мр Радивој Мрачевић, који је истакао важност борбе против дијабетиса, наглашавајући да дијабетис полако прераста из епидемије у пандемију.

Формиран је велики плави круг који је симбол Удружења за борбу против дијабетиса, а учесници су носили плаве кишобране и букете плавих ружа.

Након пригодног културно-уметничког програма, сви заинтересовани могли су да измере ниво шећера у крви и попуне анкету о дијабетису.

Здрава исхрана и физичка активност су потребна превенција у борби против шећерне болести.

Више о догађају можете прочитати на сајту Дневника

Statistik created: 2017-09-25T18:41:42-04:00