Светски дан борбе против дијабетиса

Светски дан борбре против дијабетиса - 14. новембар

Средња машинска школа учествовала је у манифестацији којом је град Нови Сад обележио светски Дан борбе против дијабетиса.

Ученици средњих школа, међу којима су били и ђаци наше школе, као и студенти прошетали су од Дунавске улице до Трга слободе.

Окупљенима испред Градске куће обратио се председник Друштва мр Радивој Мрачевић, који је истакао важност борбе против дијабетиса, наглашавајући да дијабетис полако прераста из епидемије у пандемију.

Формиран је велики плави круг који је симбол Удружења за борбу против дијабетиса, а учесници су носили плаве кишобране и букете плавих ружа.

Након пригодног културно-уметничког програма, сви заинтересовани могли су да измере ниво шећера у крви и попуне анкету о дијабетису.

Здрава исхрана и физичка активност су потребна превенција у борби против шећерне болести.

Више о догађају можете прочитати на сајту Дневника

СМШ на сајму Сјај 2015

20. међународна изложба златарства и часовничарства Сјај- Нови Сад

На двадесетој међународној изложби златарства и часовничарства Сјај, која се одржава у Мастер хали новосадског сајма, учествују и ученици из Србије.

Наиме, поред већ традиционалног излагања ученика Средње машинске школе из Новог Сада, своје најуспешније творевине изложили су и ученици из ПОЛИТЕХНИКЕ- школе за нове технологије из Београда, као и ученици из Машинско - саобраћајне школе у Чачку, уметничко одељење.

Средња машинска школа из НОвог Сада представила је ручно израђен алат (чекић и угаоник). Бакар, као изузетно декоративан метал, био је одлична инспирација за израду браве за капију, а поцинкована жица је послужила за израду бисте за демонстрацију пирсинга.

Ученици из Београда који се школују за златаре у ПОЛИТЕХНИЦИ- школи за нове технологије показали су ручно израђен накит. Ови млади људи умеју да направе минђуше, привеске, наруквице и прстење. Посебно су вешти када је у питању уградња камена у метал.

Део изложбе описан насловом УЧЕНИЦИ, ЗЛАТАРИ СРБИЈЕ има још један сегмент који плени својом креативношћу и оригиналношћу. То су радови од дрвета и метала које су показали ученици уметничког одељења Средње машинско - саобраћајне школе у Чачку. Направили су инкрустације, позлату на дрвету, Васкршње јаје и занимљиве фигуре од жице које имају савршене пропорције.

Подмладак златара већ десет година учествује на интернационалној изложби златарства и часовничарства Сјај, али ће 2015. година остати запамћена по првом заједничком наступу младих широм Србије који имају шта да покажу када је у питању ручна израда накита и алата и прибора за рад. Поред Београда, Чачка и Новог Сада постоји још школа које образују ученике за овекве послове, а надамо се да ће они догодине својим радовима обогатити изложбу.

Змајеве Дечије Игре 2015

Наша школа је ове године имала част да учествује на 58. Змајевим дечјим играма које су најстарија и највећа манифестација уметничког стваралаштва за децу и о деци у Војводини.

Што год више читаш - све си већи,  јачи!слоган је овогодишњих игара, који је одредио тему наше радионице за децу. Наиме, ученици одељења 305 (смер машински техничар за компјутерско конструисање) демонстрилали су израду наочара од поцинковане жице.

Сви заинтересовани пролазници могли су да направе себи наочаре и наставе шетњу гледајући кроз њих.

На фотографијама је атмосфера са успешно одржане радионице

Признање за СМШ од Црвеног Крста

Наша школа добитник је признања  „Најхуманија средина“  Црвеног крста Србије.

Плакета нам је уручена поводом 14. јуна-СВЕТСКОГ ДАНА ДОБРОВОЉНИХ ДАВАЛАЦА КРВИ у Свечаној сали Градске куће.

Признање за СМШ од Црвеног Крста

Честитамо нашим ученицима и професорима који су учествовали у акцији добровољног давања крви и допринели да наша школа добије ово признање.

ХВАЛА!

Промоција СМШ у основним школама

Сваке године, наша школа се труди да ученицима основних школа, будућим средњошколцима, представи смерове машинске струке као и услове која наша школа нуди.

Тако и овог пролећа, сем учествовања на сајму образовања, посећујемо основне школе и информишемо ученике осмих разреда о условима уписа.

У суботу, 18.04.2015. године били смо у посети О.Ш. „Прва војвођанска бригада“ која је организовала мини Сајам образовања.

Ученицима је посебно био интересантан "LEGO" робот.

У четвртак, 23.04.2015. године  О.Ш. „Жарко Зрењанин“ је организовала мини Сајам образовања за ученике VII и VIII разреда своје школе.

Ученици су се највише интересовали  за образовни профил – ТЕХНИЧАР ЗА РОБОТИКУ.

кликни за више информација

Statistik created: 2017-11-22T03:54:12-05:00