Маскенбал 2015

Дванаест ученика другог, трећег и четвртог разреда били су чланови екипе која је и ове године учествовала на Машкаради у организацији Музеја Војводине.

Екипна маска је састављена од два дела:

1.       централни део (здравље, моћ и лепота)

2.       пратећи део (публика са критичким ставом).

Здравље је приказано помоћу бујне и неговане косе, моћ раскошном огрлицом, а лепота необичном, шареном сукњом. Сва три елемента централног дела екипне маске представљају се бомбастичним насловима у медијима, а испод њих су текстови из којих мало може да се сазна. И, због тога су наведени симболи направљени од разнобојних балона. То су све напумпане приче.

Међутим, публика са критичким ставом (пратећи део екипне маске) уочава празнину и не дозвољава такву врсту манипулације, што показује бушењем пласиранх информација. Пратећи део екипне маске је симбол младалачког непристајања на понуђен систем вредности.

Зато је назив екипе био “Напумпани”, а за наш рад смо добили одговарајуће признање.

Погледајте прилог о маскенбалу објављеном у новосадским новинама "Дневник"

Ученик Генерације 2013-2014

Изложба Златари 2014

Накит од бакра

Ученици смера златар дали су свој допринос обележавању стогодишњице рођења новосадског сликара Богдана Шупута.

Карикатуре које је Шупут цртао док је био на усавршавању у Паризу (1938. година) биле су инспирација за израду накита од бакра у стилу арт декоа. Накит је правоугаоног облика као и формат папира, а цизелирање бакра даје чисте линије, као што су потези којима је сликар приказао комично виђење својих савременика.

Изложба у Музеју Града Новог Сада, отворена 05. децембра 2014. године, окупила је бројне поштоваоце дела Богдана Шупута који су погледали радове ученика Школе за дизајн Богдан Шупут, предмете који су припадали сликару, као и радове ученика Средње машинске школе.

Сви они који нису били у прилици да посете изложбу, каталог изложених радова могу погледати на линку:

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2015-2016. годину

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. годину (NOV)

1.  Аутомеханичар.....................................................10

2.  Инсталатер............................................................10

3.  Заваривач.............................................................10

4.  Оператер машинске обраде– оглед.................20

5.  Златар....................................................................30

1.    Техничар за компјутерско управљање........................30

2.    Машински техничар моторних возила.........................30

3.    Техничар за роботику......................................................30

Признање за СМШ