ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2015-2016. годину

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. годину (NOV)

1.  Аутомеханичар.....................................................10

2.  Инсталатер............................................................10

3.  Заваривач.............................................................10

4.  Оператер машинске обраде– оглед.................20

5.  Златар....................................................................30

1.    Техничар за компјутерско управљање........................30

2.    Машински техничар моторних возила.........................30

3.    Техничар за роботику......................................................30

Изложба Златари 2014

Накит од бакра

Ученици смера златар дали су свој допринос обележавању стогодишњице рођења новосадског сликара Богдана Шупута.

Карикатуре које је Шупут цртао док је био на усавршавању у Паризу (1938. година) биле су инспирација за израду накита од бакра у стилу арт декоа. Накит је правоугаоног облика као и формат папира, а цизелирање бакра даје чисте линије, као што су потези којима је сликар приказао комично виђење својих савременика.

Изложба у Музеју Града Новог Сада, отворена 05. децембра 2014. године, окупила је бројне поштоваоце дела Богдана Шупута који су погледали радове ученика Школе за дизајн Богдан Шупут, предмете који су припадали сликару, као и радове ученика Средње машинске школе.

Сви они који нису били у прилици да посете изложбу, каталог изложених радова могу погледати на линку:

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У КОШАРЦИ 2014

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У КОШАРЦИ 2014.г

10.11.2014.   Средња машинска школа

Наша школа је у полуфиналу изгубила са 2 разликеод ГИМНАЗИЈЕ ,,Ј.ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ,,и за 3 место је победила ГИМНАЗИЈУ,,СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ,,.

Ученици су за освојено 3 место добили бронзане медаље , похвалнице и пехар.

Наставници / стручни сарадници на такмичењу / смотри:

Зоран Мургашки, Јелена Деспотов

У финалном такмичењу учествовало је 4 школе :

1.    ГИМНАЗИЈА,, СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ,,

2.    СРЕДЊА МАШИНСКА ШКОЛА

3.    С.Ш.СВЕТОЗАР МИЛЕТИЋ

4.    ГИМНАЗИЈА ,,ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ,,

ЕКИПА СРЕДЊЕ МАШИНСКЕ ШКОЛЕ НОВИ САД

ЕРИЋ ДАРИО                                  305

ЂОРЂЕВИЋ АЛЕКСАНДАР        303

РЕПИЈА НИКОЛА                           203

КУРЕШЕВИЋ НИКОЛА                 203

ВУЈИНОВИЋ ВЛАДАН                 304

ШКОРИЋ АЛЕКСА                         307

АЛЕКСИЋ ВЛАДИМИР                103

СТУПАР ГОРАН                               201

МАКСИМОВИЋ АЛЕКСА            303

БИСКУПОВИЋ СВЕТОЗАР           303

МАКСИМОВИЋ ДАНИЕЛ          104

ЧЕСТИТАМО!

Признање за СМШ

Сајам СЈАЈ

Средња машинска школаје ове године девети пут излагала своје радове на 19. интернационалној изложби златарства и часовничарства "Сјај".

Приказали смо радове од месинга које су направили ученици претходних генерација златара.  Посебно смо поносни на радове од бакра које смо направили поводом обележавања сто година од рођења сликара Богдана Шупута. Три рада од бакра су производи ученика завршне године образовног профила златар који су завршили нашу школу 2013/1014. године.

Изложили смо постаменте за накит од кованог гвожђа, а за овакве и сличне послове се обучавају ученици Средње машинске школе који се школују за браваре.

Сви наши радови су уникатни и ручно прављени и као такви привукли су велику пажњу и интересовање познавалаца накита.

Поред излагача из Немачке, Турске, Хрватске, Босне и Херцеговине, нама је била част да покажемо шта знамо и можемо многобројним посетиоцима овог угледног догађаја у региону.

Statistik created: 2017-09-25T18:41:42-04:00